Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzione samochody

Data publikacji 11.12.2009

Najpierw odzyskano autobus skradziony na Śląsku, kilka dni później forda skradzionego w Niemczech. Jak ustalili stołeczni policjanci, to ostatnie auto sprowadzono do Polski najprawdopodobniej na podstawie fałszywych dokumentów. Natomiast policjanci z Lubuskiego odzyskali mercedesa wartego ok. 100 tys. euro skradzionego wcześniej w Holandii.

Gdy policjanci z warszawskiej „samochodówki” dowiedzieli się o podejrzanym autobusie, skradzionym na Śląsku, natychmiast postanowili to sprawdzić. Z informacji, którą mieli, wynikało, że pojazd zaparkowany jest na terenie powiatu warszawskiego zachodniego. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Po sprawdzeniu okazało się, że autobus był już zalegalizowany po kradzieży i zarejestrowany w wydziale komunikacji na nazwisko nowego właściciela.

W drugim przypadku informacja dotyczyła forda cougar zarejestrowanego w wydziale komunikacji w Warszawie. Szybko wyszło na jaw, że samochód został skradziony w ubiegłym roku w Niemczech. Auto odnaleziono na warszawskiej Pradze. Do Polski trafiło najprawdopodobniej przy wykorzystaniu sfałszowanych dokumentów.

Prowadzący postępowania sprawdzają teraz, czy nowi właściciele pojazdów padli ofiara oszustów, czy świadomie nabywali kradzione auta.

(źródło: KSP)
 

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymali informację, że do Polski wjechał skradziony w nocy w Holandii samochód. Auto poruszało się drogami województwa lubuskiego. Ustalenie dokładnego miejsca, policjanci szybko ustalili, miejsce, w którym znajdował się skradziony samochód.

Wart ok. 100 tys. euro mercedes stał miejscowości Mostki. Poinformowani o wszystkim policjanci z komendy w Świebodzinie natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Kryminalni  wspierani przez policjantów ruchu drogowego tej jednostki w ciągu kilku minut dojechali na miejsce i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym samochodem.

Zatrzymani to mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego. Teraz prowadzone są wobec nich  czynności.

Od chwili, kiedy policjanci otrzymali informację o kradzionym samochodzie, do momentu jego zatrzymania minęło 15 minut.
 

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony