Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalny napad na kasjerkę

Data publikacji 11.12.2009

Policjanci już po kilkunastu minutach od chwili zgłoszenia napadu zatrzymali napastnika. Kilka chwil wcześniej mężczyzna, grożąc nożem, obezwładnił kasjerkę i ukradł z kasy pieniądze. Zatrzymany to 46- letni obcokrajowiec. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się wczoraj około 10:00 w jednym z punktów handlowych w Białogardzie. Chwile grozy przeżyła pracująca tam kobieta, gdy do pomieszczenia biurowego wszedł nieznany jej mężczyzna grożąc nożem sterroryzował ją. Po przewróceniu na ziemię skrępował jej ręce. Z kasy ukradł 800 złotych. Po wyjściu napastnika, kobieta szybko się uwolniła i wezwała pomoc.

Przebywający niedaleko miejsca zdarzenia pracownicy rzucili się w pościg za uciekającym mężczyzną, przekazując telefonicznie Policji informację o kierunku ucieczki napastnika. Mężczyzna ukrył się na klatce schodowej jednego z pobliskich bloków mieszkalnych. Na widok policjantów rzucił się do dalszej ucieczki. Jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Przy mężczyźnie mundurowi znaleźli nóż oraz skradzione pieniądze.

Zatrzymanym mężczyzną okazałą się 46 letni obcokrajowiec przebywający od kilku lat nielegalnie na terytorium Polski. Obecnie policjanci ustalają czy mężczyzna nie dokonał podobnych przestępstw na terenie kraju. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za popełnione przestępstwo grozi jemu do 12 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony