Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut sutenerstwa

Data publikacji 11.12.2009

Policjanci z Wrześni zatrzymali Grzegorza P., podejrzanego o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kobiety, które "pracowały" dla niego na terenie gminy Września. Mężczyzną wpadł w ręce funkcjonariuszy, krótko po tym jak odebrał pieniądze od kobiet. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni od dłuższego czasu pracowali nad sprawą. Obserwowali 37-letniego Grzegorza P., mieszkańca Wrześni, którego podejrzewali, że po wyjściu z więzienia wrócił do przestępczych praktyk. Było niemal pewne, że Grzegorz P. czerpie korzyści majątkowe z prostytucji uprawianej przez kobiety stojące na trasie Września - Poznań.

Funkcjonariusze, w miejscu gdzie odbywał się proceder, zorganizowali zasadzkę. Kiedy mężczyzna przyjechał odebrać pieniądze od prostytutki, został zatrzymany. Prokuratura z Wrześni przedstawiła mężczyźnie zarzut sutenerstwa, czego dopuścił się działając w warunkach powrotu do przestępstwa (recydywy). Sąd, przychylając się do wniosku prokuratora, aresztował go na 3 miesiące.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony