Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali auta skradzione w Niemczech i Szwajcarii

Data publikacji 14.12.2009

Policjanci z Wrocławia i Zgorzelca zlikwidowali „dziuplę” samochodową, zabezpieczyli 8 pojazdów i kradzione tablice rejestracyjne. Odzyskane auta skradziono w Niemczech i Szwajcarii. Wartość tylko jednego z zabezpieczonych mercedesów szacuje się na około 300 tys. zł.

Policjanci Wydziału Kryminalnego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej realizując, wspólnie z funkcjonariuszami komendy powiatowej w Zgorzelcu, działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej zlikwidowali „dziuplę”, która działała na terenie jednej z prywatnych posesji w Zgorzelcu. Jak się okazało, trafiały tam auta kradzione głównie z terenu Niemiec i Szwajcarii.

Po wejściu na teren posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie 8 pojazdów. Wśród nich były mercedesy osobowe i dostawcze oraz auta innych marek - ford transit, mazda, citroen, isuzu. Po dokładnych sprawdzeniach w systemie informacyjnym Schengen policjanci ustalili, że pojazdy te są poszukiwane jako skradzione za granicą na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Wśród odzyskanych samochodów jest również tegoroczny, terenowy mercedes, którego wartość szacuje się na około 300 tys. złotych.

Na terenie dziupli funkcjonariusze znaleźli również przyczepę do przewożenia samochodów oraz kradzione tablice rejestracyjne. W sprawie zatrzymano do wyjaśnienia właściciela posesji. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film Odzyskali auta skradzione w Niemczech i Szwajcarii

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskali auta skradzione w Niemczech i Szwajcarii (format flv - rozmiar 3.89 MB)

Powrót na górę strony