Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł seryjny włamywacz

Data publikacji 15.12.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego i komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali 31-letniego Damiana B., który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Podkarpacka Policja podejrzewa go o kilkanaście włamań do domów. Okradał je, kiedy mieszkańcy bawili się na przyjęciach weselnych.

Damian B. ukrywał się od dłuższego czasu, ponieważ był poszukiwany, ostatnio w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, a także ustaleniami podkarpackich policjantów. Łączony jest on z serią włamań do domów w powiatach rzeszowskim, łańcuckim, niżańskim, leżajskim i kolbuszowskim. Wszystkie te włamania miały podobne tło - przestępca okradał domy, kiedy mieszkańcy bawili się na przyjęciach weselnych.

Podejrzewany jest o udział w kilkunastu takich włamaniach. Po ucieczce w Rzeszowie Policja "namierzyła" go w województwie lubelskim. Moment i miejsce zatrzymania policjanci dokładnie zaplanowali. Były podejrzenia, że może mieć broń, dlatego zatrzymanie zlecono policjantom Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie.

Zatrzymano go w hotelu w województwie lubelskim. Zaraz potem policyjny konwój przywiózł go do Rzeszowa. Usłyszał tu zarzuty dwóch włamań - do domów w Czarnej i Żołyni koło Łańcuta w maju i czerwcu br. Nie przyznał się. Podejrzany trafił do zakładu karnego, odsiaduje wcześniejszy wyrok. Trwają postępowania w sprawie włamań, o które jest podejrzewany.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Film Wpadł seryjny włamywacz

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadł seryjny włamywacz (format flv - rozmiar 1.35 MB)

Powrót na górę strony