Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli 12 kg marihuany

Data publikacji 15.12.2009

12 kg marihuany zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego na granicy w Słubicach. Narkotyki ukryto w kołach forda przewożonego na lawecie. Zatrzymano 33-letniego kierowcę, który najprawdopodobniej był kurierem. Został on już aresztowany na 3 miesiące. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Już od pewnego czasu policjanci CBŚ pracowali nad sprawą grupy przestępczej handlującej narkotykami i przemycającej te środki z Holandii. W sobotę w nocy na przejściu granicznym w Słubicach, wspólnie z celnikami z Rzepina, zatrzymano 33-letniego kierowcę lawety. Na lawecie przewoził on forda focusa, w kołach którego policjanci znaleźli 41 paczek z marihuaną. W sumie zabezpieczono 12 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 260 tys. zł. Narkotyki trafiły do badań w laboratorium kryminalistycznym. Kryminalni zabezpieczyli także 500 euro i laptopa, w którym znajdowała się „instrukcja”, jak ukryć narkotyki.

Zatrzymany mężczyzna najprawdopodobniej jest kurierem, który przewoził narkotyki do kraju. W przeszłości był już notowany za przestępstwa kryminalne. Teraz funkcjonariusze ustalają jaką dokładnie pełnił rolę w przestępczym procederze.

Do wyjaśnienia zatrzymano także 28-letniego właściciela forda, policjanci sprawdzają czy jest on zamieszany w przestępstwo.

Wczoraj zatrzymany 33-latek usłyszał zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej i przemycającej narkotyki. Dzisiaj, na wniosek policjantów i prokuratora, trafił do aresztu na 3 miesiące.

Za handel narkotykami grozi kara 10 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony