Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany instruktor nauki jazdy

Data publikacji 15.12.2009

Policjanci z Legnicy zatrzymali nietrzeźwego instruktora nauki jazd, który szkolił kursantkę. „L” do nauki jazdy, którą kierowała kobieta, uderzyła w ciężarówkę. Instruktor miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu 8 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 16:00 dyżurny legnickiej policji poinformowany został o kolizji samochodu osobowego przeznaczonego do nauki jazdy z samochodem ciężarowym. Za kierownicą "L" siedziała kursantka. Funkcjonariusze wyczuli od siedzącego obok instruktora wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało 1,48 promila alkoholu w jego organizmie. 48-latka umieszczono w izbie wytrzeźwień.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że instruktor wraz z kursantką przyjechali do Legnicy z Lubina. Samochód prowadziła kobieta. W czasie jazdy 48-letni instruktor miał wielokrotnie szarpać za kierownicę, gwałtownie hamować i przyspieszać, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci weryfikują te ustalenia.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna mógł spowodować katastrofę w ruchu lądowym, może grozić mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony