Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na tropie złodziei samochodowych

Data publikacji 16.12.2009

Fiata pandę, fiata ducato, pięć silników, skrzynię biegów, a także legitymację policyjną, dwie pary kajdanek, kamizelkę odblaskową z napisem "Policja", trzy kominiarki, kokainę i amfetaminę zabezpieczyli policjanci z "samochodówki", z Pragi Południe i Mińska Mazowieckiego. Na posesji w Sulejówku zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 28 do 40 lat. Trzech po przesłuchaniu zwolniono. Natomiast jeden usłyszał zarzut posiadania narkotyków i dokumentu, którym nie miał prawa rozporządzać.

Stołeczni policjanci rozpracowywali grupę przestępczą z Warszawy, trudniącą się kradzieżami samochodów różnych marek za pomocą modułów elektronicznych. Sprawcy kradli również auta włamując się na posesje wykorzystując sen domowników. Wszystkie tropy prowadziły do posesji w Sulejówku.

Gdy funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP, policjanci z Pragi Południe oraz z Mińska Mazowieckiego, zabezpieczyli fiata pandę, fiata ducato, pięć silników, skrzynię biegów. Dodatkowo w wynajmowanym mieszkaniu na Pradze Południe policjanci odkryli legitymację policyjną, dwie pary kajdanek, kamizelkę odblaskową z napisem "Policja”, trzy kominiarki oraz kokainę i amfetaminę. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 28 do 40 lat. Wszystkich przewieziono do jednostki Policji. Po przesłuchaniu trzech zwolniono. Natomiast 33-letni Karol D. usłyszał zarzut posiadania narkotyków i dokumentu, którym nie miał prawa rozporządzać.

Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

(źródło: KSP)
 

Film Na tropie złodziei samochodowych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Na tropie złodziei samochodowych (format flv - rozmiar 2.49 MB)

Powrót na górę strony