Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono papierosy warte 300 tys. zł

Data publikacji 19.12.2006

Policjanci wraz z kolegami ze Straży Granicznej przechwycili transport nielegalnych papierosów o wartości prawie 300 tys. złotych. W kontrolowanym przez funkcjonariuszy fordzie transicie zamiast deklarowanych pomp hydroforowych były kartony z papierosami. Zatrzymano dwóch mężczyzn przewożących ładunek.

Policjanci z Iłowej wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej poddali kontroli forda transita. Cała przestrzeń bagażowa auta była wyładowana kartonami,w których miały znajdować się pompy hydroforowe. Kierowca nie miał jednak żadnych dokumentów na przewożony towar. Jak się okazało, w kartonach zamiast hydroforów były papierosy bez polskich znaków akcyzy.
 
Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 56 tys. paczek o szacunkowej wartości ok. 300 tys. złotych. Dwaj mieszkańcy woj. małopolskiego, 44 i 20-letni, którzy przewozili towar, zostali zatrzymani. Usłyszą zarzuty z ustawy karno-skarbowej, która za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.
Powrót na górę strony