Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne święta

Data publikacji 24.12.2006

Polscy policjanci strzegą porządku nie tylko w ojczyźnie. Są w Liberii, Kosowie, Gruzji, Bośni i Hercegowinie.... Dzielą ich tysiące kilometrów lecz łączy jedno - tradycja świąt Bożego Narodzenia. Zapytaliśmy ich jak spędzą święta. Te z dala od domu, te w kraju wśród rodzin i te na służbie z kolegami.

mł. asp. Arkadiusz Górecki, sekcja ds. nieletnich KPP Wałcz (woj. zachodniopomorskie): - W Wigilię mam 12-godzinny dyżur od 7.00 do 19.00, więc do kolacji usiądę z rodziną najwcześniej ok. 20.00. Pierwszy i drugi dzień świąt spędzimy już razem, podobnie dwa ostatnie dni roku.
sierż. Agnieszka Olejniczak, Dzielnicowa Roku, KPP Pabianice (woj. łódzkie): - Święta spędzę z całą rodziną w domu, będę dużo odpoczywała i cieszyła się wolnym czasem. Nadrobię wreszcie zaległości lekturowe.
nadkom. Robert Barański, oficer łącznikowy w Berlinie:
-Mam to szczęście, że zostało mi kilka dni zaległego urlopu, więc na ostatni tydzień roku przyjadę do rodzinnego Szczecina. A na początku stycznia wracam znów do Berlina na stanowisko.
podinsp. Robert Żółkiewski, dowódca XII rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie: - Spędzę święta z naszymi 115 funkcjonariuszami w Kosowskiej Mitrowicy. Nie będzie z nami jedynie tych, którzy będą pełnić służbę na przejściach granicznych i służbę wartowniczą.
podinsp. Andrzej Łukasiński, dowódca Polskiego Kontyn- gentu Policyjnego (NPC) Misji EUPM w Bośni i Hercegowinie: - Tu, w Sarajevie. Ponieważ pozostali policjanci jadą do kraju, święta spędzę samotnie, przed telewizorem. Oczekując (oby nie!) wezwania do podjęcia działań... Potrawy świąteczne będą skromne – nie mam zdolności kulinarnych, więc zadowolę się specjałami dostępnymi w lokalnych hipermarketach.
podinsp. Adam Kuna, doradca policyjny na misji w Gruzji:
- Poza domem, na misji w Gruzji. Prawdopodobnie wspólnie z kolegami zorganizujemy w naszej kawiarence coś w rodzaju kolacji, przypominającej nieco tę wigilijną. Potrawy z pewnością nie będą takie jak w domu:  tradycyjne, wigilijne, tylko miejscowe lub "uniwersalne". Towarzystwo będzie międzynarodowe, a w grupie policjantów oprócz mnie - Szwajcar i Hindus.
kom. Daniel Jędruś, Kwatera Główna misji w Liberii, wydział Professional Standard/Non Compliance Unit: - Na szczęście dla mnie i mojego zespołu wszyscy przyjeżdżamy na święta do domu. Dla mnie będą to już cztery miesiące rozłąki z rodziną od mojego ostatniego pobytu w kraju.
 

Powrót na górę strony