Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał w żołądku blisko 0,5 kg kokainy

Data publikacji 18.12.2009

Blisko pół kilograma kokainy, o wartości około 22 tys. euro, przemycał w żołądku obywatel Nigerii. Zatrzymali go na wrocławskim lotnisku policjanci Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna przyleciał z Hiszpanii. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie i przemyt narkotyków grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej z Kłodzka, realizując działania mające na celu zlikwidowanie kanału przemytniczego kokainy z Hiszpanii do Polski, zatrzymali na wrocławskim lotnisku 28-letniego obywatela Nigerii, który przyleciał do Wrocławia lotem rejsowym z Hiszpanii.

Jak ustalono, mężczyzna przemycał narkotyki metodą na tzw. "połyk". Po zatrzymaniu podejrzany trafił do szpitala. Przeprowadzone badania lekarskie ujawniły w jego żołądku 30 kapsuł kokainą o łącznej wadze blisko pół kilograma. Wartość ich szacuje się na kwotę około 22 tys. euro.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego za pośrednictwem prokuratury okręgowej wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylając się do wniosku aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Teraz obywatelowi Nigerii, za przestępstwo którego się dopuścił, grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film Przemycał w żołądku blisko 0,5 kg kokainy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przemycał w żołądku blisko 0,5 kg kokainy (format flv - rozmiar 2.06 MB)

Powrót na górę strony