Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie MTK

Data publikacji 19.12.2006

Śląscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn do sprawy zawalenia się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w styczniu tego roku. Zatrzymani to: pracownik działu technicznego spółki zarządzającej terenami targów, przedstawiciel zarządu firmy budowlanej, która była wykonawcą zawalonego pawilonu i rzeczoznawca, który opracował ekspertyzę uszkodzeń dachu po jego awarii w 2002 r.

Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego pracownika działu technicznego spółki zarządzającej wówczas terenami targów, 40-letniego przedstawiciela zarządu firmy budowlanej, która była wykonawcą zawalonego pawilonu, i 55-letniego rzeczoznawcę budowlanego, który opracował ekspertyzę uszkodzeń dachu hali po jego awarii w 2002 r.
 
Wszystkich zatrzymano dzisiaj rano na Śląsku, w ich mieszkaniach. Policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam zostaną im przedstawione zarzuty i zapadnie decyzja, co do dalszego losu zatrzymanych.
 
Policyjni śledczy współpracujący z zespołem prokuratorskim prowadzącym sprawę, ustalili do tej pory ponad 700 pokrzywdzonych w styczniowej katastrofie budowlanej. W przesłuchania świadków zaangażowani są funkcjonariusze Policji z różnych rejonów Polski.

Zobacz także:
26.06.2006 Katowice: Kolejne zatrzymania w sprawie katowickiej katastrofy
21.02.2006 KGP: Zatrzymano dwóch członków zarządu i dyrektora technicznego MTK
30.01.2006 Katowice: Chorzów: Powstał punkt informacyjno-konsultacyjny
29.01.2006 Katowice: Zakończyła się akcja ratownicza
Powrót na górę strony