Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletnia prostytucja

Data publikacji 21.12.2009

Czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji nieletnich, organizowanie nieletnim przekroczenia granicy na podstawie sfałszowanych dokumentów i przetrzymywanie nieletnich to zarzuty jakie usłyszał 21-letni obywatel Bułgarii zatrzymany przez policjantów z Pragi Północ. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące, a za kratkami może spędzić nawet do 10 lat.

Sprawa swój początek miała kilka miesięcy temu. Wtedy właśnie wpłynęło zawiadomienie do policjantów z Pragi Północ dotyczące zaginięcia nieletnich dziewczyn, mieszkanek dzielnicy. Nad ustaleniem ich miejsca pobytu pracowali kryminalni.

Przełom w sprawie był w minionym tygodniu. Policjanci z Ochoty podczas legitymowania osób na dworcu zachodnim znaleźli jedną z 16-latek, która w towarzystwie obywatela Bułgarii czekała na odjazd autobusy do Niemiec. Obydwoje zostali zatrzymani. Okazało się, że dziewczyna miała sfałszowany paszport.

Informacja o odnalezieniu nieletniej trafiła do policjantów z Pragi Północ, którzy błyskawicznie połączyli zatrzymanie nieletniej w towarzystwie obywatela Bułgarii z informacją, która wpłynęło z sądu rodzinnego. Wynikało z niej, że do Polski została przywieziona nieletnia mieszkanka Pragi Północ, po zatrzymaniu jej w domu publicznym w Niemczech, która również trafiła tam, na sfałszowanym paszporcie.

21-letni obywatel Bułgarii został przewieziony do praskiej komendy, gdzie na podstawie zebranych przez policjantów dowodów prokurator rejonowy przedstawił mu zarzuty przetrzymywania nieletnich, organizowania małoletnim dziewczynom przekroczenia granicy na podstawie sfałszowanych dokumentów i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji nieletnich oraz wystąpił z wnioskiem o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i 21-latek na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony