Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu zatrzymany

Data publikacji 19.12.2006

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzewanego o wymuszanie okupu od mieszkańca Opatowa. Chłopak zadzwonił do 49-latka i zagroził zdetonowaniem podłożonej pod jego domem bomby, jeśli nie dostanie 10 tys. zł.

Na miejsce natychmiast przyjechali policyjni pirotechnicy, którzy przez kilka godzin sprawdzali zabudowania. Ładunku nie znaleziono. W tym czasie inna grupa policjantów szukała sprawcy.
Pomimo że aparat, z jakiego dzwoniono był na kartę a jego numer był zastrzeżony, policjanci szybko ustalili właściciela. Ponieważ okazał się nim mieszkaniec miejscowości oddalonej od Opatowa o kilkaset kilometrów, tutejsi policjanci poprosili o pomoc swoich kolegów z Nowej Soli w lubuskim.
 
Tam okazało się, że z telefonu należącego do 68-letniego mężczyzny korzystał jego 16-letni wnuk. Chłopak i jego 13-letni kolega wydzwaniali na chybił trafił na różne numery. Pierwszym, który odebrał był 49-latek z Opatowa.
 
Gdyby 16-latek był dorosły groziłoby mu do 10 lat pozbawienia wolności. Za swój dowcip odpowie przed sądem rodzinnym, który już  wcześniej przydzielił mu kuratora za liczne ucieczki z domu.
Powrót na górę strony