Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali okraść pocztę

Data publikacji 19.12.2006

Policjanci z Komisariatu Wrocław - Fabryczna zatrzymali trzy osoby podejrzane o usiłowanie napadu rabunkowego na jeden z wrocławskich Urzędów Pocztowych.

Około godziny 15:30 dyżurny Komisariatu Policji Wrocław - Fabryczna otrzymał informację o napadzie rabunkowym na jeden z wrocławskich Urzędów Pocztowych. Natychmiast w to miejsce skierowano policjantów oraz przewodnika z psem. Jak ustalili funkcjonariusze, kilkanaście minut wcześniej do urzędu weszło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich był zamaskowany i przedmiotem przypominającym broń palną zagroził personelowi. Okazało się również, że w napadzie brała udział młoda kobieta, która stała na zewnątrz obiektu. Nagle od strony zaplecza do pomieszczenia wszedł pracownik poczty. To spłoszyło sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci z pionu kryminalnego oraz dzielnicowy tego rejonu na podstawie uzyskanych rysopisów wytypowali i po chwili zatrzymali wszystkich sprawców tego przestępstwa, tj. dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat oraz 20-letnią kobietę.

Za usiłowanie napadu rabunkowego przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Powrót na górę strony