Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez Internet oferowała leki na receptę

Data publikacji 22.12.2009

Laptopa i dwa twarde dyski zabezpieczyli wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej u 24-letniej mieszkanki Piaseczna. Kobieta korzystając z domowego komputera i laptopa, na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży leki na receptę. Dodatkowo specjaliści ujawnili programy komputerowe bez wymaganych licencji.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z biegłym sądowym przeprowadzili kontrolę „działalności” 24-letniej mieszkanki Piaseczna. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji, z używanego przez kobietę komputera, były oferowane do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych środki dostępne wyłącznie na receptę. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili komputer i laptop, z których korzystała kobieta. Dane zawarte na nośnikach elektronicznych jednoznacznie wskazały, że kobieta oferowała na portalu aukcyjnym leki, które dostępne są tylko na receptę. Dodatkowo, na każdym z nich były zainstalowane nielegalne wersje programów. W trakcie prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli 2 twarde dyski i laptopa. Według wstępnych szacunków pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego na kwotę 700 zł.

Policjanci sprawdzają teraz od jak dawna Katarzyna T. zajmowała się tym procederem, ile sprzedała leków dostępnych wyłącznie na receptę. Kobieta będzie musiała wytłumaczyć też, w jaki sposób wchodziła w posiadanie tych medykamentów. Zgodnie z prawem farmaceutycznym, za wprowadzanie do obrotu środków leczniczych bez wymaganego zezwolenia grozi do 2 lat więzienia.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi wydział do walki z przestępczością gospodarczą.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony