Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa narkotykowa

Data publikacji 22.12.2009

Policjanci z CBŚ KGP wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Brzegu, udaremnili proceder handlu narkotykami. Trzem mężczyznom i kobiecie przedstawiono łącznie w tej sprawie 54 zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Łączna wartość zabezpieczonych i wprowadzonych do obrotu narkotyków wynosi ponad 174 tys. złotych.

Policjanci przez kilka miesięcy zbierali dowody świadczące o przestępczej działalności grupy. Funkcjonariusze z CBŚ ustalili, że podejrzani działali na terenie Opolszczyzny od dwóch lat. Prowadząc działalność hurtową rozprowadzili wśród dilerów znaczne ilości marihuany, amfetaminy i ekstazy.

Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami brzeskiej komendy powiatowej, w kilku miejscach jednocześnie, zatrzymali 5 osób. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany, około 0,5 kg amfetaminy, 58 tabletek ekstazy o łącznej wartości rynkowej sięgającej blisko 80 tys. złotych oraz ponad 50 tys. złotych pochodzących z handlu narkotykami. Prócz środków odurzających funkcjonariusze zabezpieczyli dwa samochody osobowe, sprzęt RTV oraz wagi elektroniczne i inne przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Po przesłuchaniu jedną z zatrzymanych osób zwolniono.

Trzem zatrzymanym mężczyznom (20, 21 i 25-latkowi) prokuratorzy, z Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu, przedstawili zarzuty uczestnictwa w obrocie narkotykami, a 46-letniej kobiecie zarzut utrudniania śledztwa.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, Sąd Okręgowy w Opolu zastosował wobec podejrzanych mężczyzn tymczasowy areszt na trzy miesiące.

(źródło: KWP w Opolu)
 

Film Rozbita grupa narkotykowa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita grupa narkotykowa (format flv - rozmiar 6.57 MB)

Powrót na górę strony