Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli nielegalną kontrabandę

Data publikacji 22.12.2009

Ponad 3 mln nielegalnych papierosów zabezpieczyli policjanci CBŚ podczas akcji, jaką przeprowadzili w jednej z podgorzowskich miejscowości. Zatrzymano 4 mężczyzn. Straty, na jakie sprawcy narazili Skarb Państwa oszacowano na niemal 1 mln 700 tys. zł.

Na teren posesji w Deszcznie, należącej do mieszkańca województwa lubuskiego weszli policjanci CBŚ w momencie, kiedy papierosy przeładowywane były widłakiem z ciężarówki do magazynów. Zapakowane w kartony po oleju papierosy bez akcyzy miały być następnie przepakowane do specjalnie skonstruowanych skrytek, a następnie przewiezione najprawdopodobniej na zachód. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 30 do 51 lat, mieszkańców województwa lubuskiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że papierosy trafiły do kraju zza wschodniej granicy wwiezione do Polski w przyczepach ciężarówki. Kilka godzin trwało liczenie zatrzymanej kontrabandy. W sumie policjanci zabezpieczyli 15 tys. 600 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Straty, na jakie narażony został Skarb Państwa wynieść mogły nawet 1 mln 700 tys. złotych.

Teraz wszyscy staną przed sądem. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im do 2 lat więzienia oraz wysokie kary finansowe.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp)
 

Powrót na górę strony