Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali zacierać ślady wypadku drogowego

Data publikacji 19.12.2006

Policjanci zatrzymali 3 osoby – uczestników wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, które próbowały zacierać ślady zdarzenia.

Do wypadku, którego ofiarą padł 51-letni mężczyzna, doszło w miejscowości Dębno. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali "świadków" wypadku, 19-letnią Beatę J., 23-letniego Zbigniewa J. oraz 48-letniego Józefa R. Wszyscy zgodnie twierdzili, że mężczyznę potrącił biały samochód i podali jego początkowe numery rejestracyjne. Funkcjonariusze obejrzeli ślady na drodze oraz samochód marki Tarpan, którym poruszali się "świadkowie". Na jednym z kół przyczepki auta policjanci zauważyli krew. Wzbudziło to ich podejrzenia. Cała trójka została dowieziona do komisariatu i przesłuchana.

Tam przedstawili zupełnie inna inną wersję wydarzeń. Jak się okazało, zatrzymani razem z ofiarą jechali samochodem marki Tarpan, do którego doczepiona był przyczepka jednoosiowa. Pojazdem kierowała Beata J., obok siedział jej mąż Zbigniew. W przyczepce wiezione były tuczniki do masarni. Na skrzyni samochodu siedziało dwóch mężczyzn: Józef R. i późniejsza ofiara wypadku Kazimierz G.

Przed wjazdem do masarni samochód zatrzymał się. Józef R. wyskoczył z auta, żeby pomóc kierującej w manewrowaniu. Gdy ta ruszyła, Kazimierz G. wypadł z samochodu wprost pod koła ciągniętej przyczepki. Poniósł śmierć na miejscu. Józef R. razem ze Zbigniewem J. zaczęli zacierać ślady zdarzenia przenosząc ciało na pobocze i zgłaszając inny przebieg wydarzeń. 

Sprawcy przyznali się do przestępstwa. Mężczyznom przedstawiono zarzut zacierania śladów przestępstwa, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Beata J., jako kierowca odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym zagrożonym karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony