Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant piątym kulturystą świata!

Data publikacji 22.12.2009

Aspirant Jerzy Pisulski, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zajął piąte miejsce w rozgrywanych w Hiszpanii Mistrzostwach Świata w Kulturystyce Klasycznej.

38-letni dzielnicowy reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce Klasycznej rozgrywanych wraz z Pucharem Świata Fitness. Odbywały się one w dniach 11 - 14 grudnia 2009 roku w Alcala de Henares kolo Madrytu. W klasyfikacji mistrzostw świata asp. Jerzy Pisulski sklasyfikowany został na wysokim piątym miejscu. O poziomie zawodów w kulturystyce klasycznej może świadczyć chociażby fakt, że wicemistrz świata i dwukrotny mistrz Europy Lubosz Maliniak z Słowacji zajął dopiero 8. pozycję, a brązowy medalista Mistrzostw Europy Jiri Wagner z Czech został sklasyfikowany dopiero na 12. miejscu. Polska reprezentacja zajęła też 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Aspirant Jerzy Pisulski swoją karierę sportową rozpoczął w 1991 roku. Do jego sukcesów w kulturystyce należy zaliczyć m.in. zajęcie w 2006 roku 3. miejsca w Pucharze Polski i 6. miejsca na Mistrzostwach Świata, a w 2007 roku 1. miejsca w Pucharze Polski i 4. miejsca w Pucharze Austrii. Jerzy Pisulski zdobył też tytuł mistrza Europy podczas zawodów w miejscowości Plajta` Aro w Hiszpanii w 2008 roku.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony