Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukana na 8 tys. zł

Data publikacji 20.12.2006

Kolejną ofiarą oszusta podającego się przez telefon za syna i proszącego o pożyczkę pieniędzy padła 85-letnia mieszkanka Puław. Łatwowierna kobieta straciła 8.000 złotych.

Do jednej z mieszkanki Puław przed południem zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako jej syn. Mówił zniekształconym głosem uzasadniając to chorobą i poprosił "mamę" o pilną pożyczkę 15000 złotych. Oświadczył, że pieniądze są mu potrzebne na pokrycie zamówienia zrealizowanego przez swoją firmę. Kobieta od razu zadzwoniła do swojej córki, mającej upoważnienie do jej rachunku bankowego, a ta z kolei pobrała z banku niemal 8 tysięcy złotych. W międzyczasie ten sam mężczyzna zadzwonił do staruszki informując, że po odbiór pieniędzy skieruje znajomego, gdyż sam, z uwagi na wysoką temperaturę i kaszel, nie jest w stanie osobiście się po nie zgłosić. O umówionej godzinie 85-latka  na klatce schodowej swojego bloku przekazała pieniądze nieznanemu jej młodemu mężczyźnie, który zgłosił się po ich odbiór.
Pani Franciszka zaniepokojona stanem zdrowia syna postanowiła jednak sprawdzić co się z nim dzieje. Kiedy okzało się, że syn jest zdrowy i tego dnia w ogóle do niej nie dzwonił, zorientowała się, że została oszukana.

POLICJA po raz kolejny apeluje o ostrożność i niepodejmowanie działań przed sprawdzeniem faktów!
Powrót na górę strony