Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego pobicia zatrzymany

Data publikacji 20.12.2006

Zamojscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie bezdomnego. Był nietrzeźwy, miał we krwi 1,59 promila. Prawdopodobnie obaj wcześniej spożywali alkohol. Policjanci ustalają, dlaczego doszło między nimi do bójki.

Wczoraj o godz. 22:20 do dyżurnego policji w Zamościu zgłosił się bezdomny mężczyzna, który powiadomił o pobiciu swego kolegi przez znanego mu sprawcę. Gdy policjanci przyjechali w okolice dawnego hotelu „Delia”, zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Natychmiast wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. 27-letni bezdomny trafił do szpitala. Jego stan lekarze pokreślili jako ciężki. Niestety mimo ich wysiłków pobity zmarł. 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania 49-letniego Wiesława D. Mężczyzna był w przeszłości karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Policjanci wytypowali kilka miejsc, gdzie mógł się ukryć. Zatrzymali go w mieszkaniu przy ul. Łukasińskiego, gdzie przebywał u swoich znajomych. Był nietrzeźwy, miał 1,59 promila we krwi. 

Prawdopodobnie przyczyną pobicia 27-latka były pieniądze, o które mężczyźni między sobą się pokłócili. Policjanci wyjaśniają dalej szczegółowo całe zajście. Od tego zależy kwalifikacja prawna - czy osoba podejrzana będzie odpowiadać za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, czy też za zabójstwo. W pierwszym przypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a w drugim - kara dożywotniego więzienia.
Powrót na górę strony