Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał kobiety, z którymi się spotykał

Data publikacji 29.12.2009

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże oraz przywłaszczenie mienia o wartości 13 tys. zł. Mężczyzna spotykał się jednocześnie z dwiema kobietami i okradał je z pieniędzy, sprzętu elektronicznego oraz wyrobów jubilerskich. Za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zgłosiły się dwie młode kobiety, które zgłosiły, że były wielokrotnie oszukiwane przez 20-letniego mężczyznę, z którym się spotykały. Jednej z kobiet sprawca ukradł kartę bankomatową, przy pomocy której wybrał pieniądze. Ponadto przywłaszczył należący do niej komputer przenośny oraz 2 tysiące złotych. Mężczyzna okradł również współlokatora kobiety. Jego łupem padł cyfrowy aparat fotograficzny o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

Okazało się także, że cyfrową ramkę, którą ofiarował kobiecie ukradł swojej drugiej przyjaciółce. Sprawca będąc w mieszkaniu drugiej kobiety ukradł biżuterię ze złota o wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Łącznie jego łupem padły przedmioty o wartości ponad 13 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony