Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobijanie "Wołomina"

Data publikacji 20.12.2006

Wczoraj z samego rana policjanci z białostockiego zarządu CBŚ zatrzymali w Białymstoku i okolicach Warszawy sześć osób wchodzących w skład tak zwanej "grupy wołomińskiej". Był to kolejny etap wcześniejszej realizacji, gdzie niespełna miesiąc temu w ręce policjantów wpadło ośmiu niebezpiecznych przestępców, a łącznie zatrzymano już 20 osób.

Zatrzymani są podejrzewani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Jak ustalili policjanci, grupa zajmowała się wymuszaniem haraczy, rozbojami i rozprowadzaniem dużych ilości narkotyków. Niektórzy jej członkowie handlowali bronią,  amunicją i materiałami wybuchowymi. Grupa działała blisko 5 lat na terenie województw mazowieckiego i zachodniopomorskiego.
 
Jednym z liderów gangu był zatrzymany w czerwcu na Pomorzu Jarosław Cz. ps. "Długi".
 
Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i obrót znaczną ilością narkotyków zatrzymamnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
Śledztwo w sprawie "grupy wołomińskiej" pod nadzorem białostockiej Prokuratury Apelacyjnej prowadzą funkcjonariusze z białostockiego zarządu CBŚ.  
W akcji brali udział również funkcjonariusze z warszawskiego zarządu CBŚ oraz policjanci z pododdziałów antyterrorystycznych KGP. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
 
Powrót na górę strony