Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko i precyzyjnie dzięki Drugtest 5000

Data publikacji 30.12.2009

Policjanci z Zielonej Góry jako pierwsi w województwie lubuskim otrzymają analizator narkotykowy służący do wykrywanie narkotyków w organizmie. Drugtest 5000 pozwala bardzo szybko i precyzyjnie określić rodzaj narkotyku znajdującego się w organizmie. W kraju takim urządzeniem posługują się już policjanci ze Szczecina.

Urządzenie nazywa się Drugtest 5000 i służy do wykrywania 6 rodzajów narkotyków i środków narkotycznych - marihuany, amfetaminy, kokainy, opiatów, benzodiazepiny, pochodnych metaamfetaminy.

Zakup tego urządzenia został zrealizowany przez Pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, a był możliwy dzięki finansowemu wsparciu prezydenta miasta. Koszt urządzenia i kaset testowych do przebadania 300 kierujących to ponad 26 tys.

To urządzenie jest od niedawna używane przez policję niemiecką. Pozwala ono bardzo szybko i precyzyjnie określić rodzaj narkotyku znajdującego się w organizmie. Zielonogórscy policjanci jako pierwsi w województwie będą korzystać z tak nowoczesnego urządzenia. W kraju ma je jeszcze tylko policja szczecińska.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Powrót na górę strony