Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad, kórego nie było

Data publikacji 20.12.2006

Dwóch pracowników firmy kurierskiej powiadomiło Policję, że zostali napadnięci przez zamaskowanych bandytów, którzy ukradli im pieniądze. Policjanci z Opola ustalili, że przestępcami są sami kurierzy.

8 grudnia dwaj mężczyźni zatrudnieni w jednej z firm kurierskich powiadomili Policję, że zostali napadnięci w Graczach przez dwóch zamaskowanych mężczyzn, poruszających się bmw. Napastnicy mieli im ukraść 6 tys. zł należących do firmy kurierskiej. 
 
Ustalenia policjantów z KMP w Opolu nie potwierdziły historii opowiedzianej przez rzekomych poszkodowanych. Policjanci dowiedli, że to właśnie oni przywłaszczyli firmowe pieniądze, a za radą swojego kierownika zmiany postanowili zgłosić napad rabunkowy. Straty firmy miały być pokryte z ubezpieczenia.
 
Teraz obaj kurierzy (28 i 48 lat) odpowiedzą za przywłaszczenie powierzonych im firmowych pieniędzy, złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań, a 34-letni kierownik odpowie dodatkowo za podżeganie do popełnienia przestępstwa składania fałszywych zeznań.
Powrót na górę strony