Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W "dziupli" ukryli skradziony towar

Data publikacji 31.12.2009

Byli poszukiwani listami gończymi, mają na swoim koncie między innymi przestępstwa skarbowe, kradzieże i włamania do mieszkań oraz kradzieże samochodów. Siedem osób w wieku od 21 do 55 lat zostało zatrzymanych wczoraj przez kryminalnych z Legionowa. W namierzonej „dziupli” policjanci zabezpieczyli wiele przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

To już druga w ostatnich kilku tygodniach grupa włamywaczy i paserów zatrzymana przez kryminalnych z Legionowa. Wczorajsza akcja miała również związek z dokonywanymi w ostatnim czasie włamaniami i kradzieżami mieszkaniowymi na terenie powiatu. Żmudna praca funkcjonariuszy połączona z szeroko zakrojonymi działaniami operacyjnymi po raz kolejny zaowocowała konkretnymi rezultatami. Tym razem w ręce policjantów wpadło 7 osób głównie mieszkańców Warszawy i pobliskich miejscowości. Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa działała także na terenie niektórych dzielnic stolicy.

W namierzonej przez kryminalnych „dziupli” w jednej z podwarszawskich miejscowości policjanci znaleźli między innymi toyotę avensis, toyotę verso elementy karoserii drugiej toyoty verso, telewizor plazmowy pochodzący z napadu na tira, sprzęt komputerowy i fotograficzny, dwa rowery z zeszlifowanymi numerami identyfikacyjnymi, kilkadziesiąt zapakowanych kaloryferów, prawie 200 litrów alkoholu oraz kilka tysięcy podrobionych najprawdopodobniej, etykiet wyrobów spirytusowych i polskich znaków akcyzy. Wśród zabezpieczonych przedmiotów były nawet kije do golfa.

Większość z zatrzymanych osób była już wcześniej notowana za podobne przestępstwa. 24-letni Artur S. był poszukiwany 2 listami gończymi. Podejrzewany jest o kradzieże z włamaniami do mieszkań, kradzież samochodu i paserstwo przedmiotów pochodzących z przestępstwa. 55-letni Leszek Sz. usłyszy zarzut ukrywania osoby poszukiwanej, dokumentu tożsamości obcokrajowca oraz sprzedaży alkoholu z podrobionymi etykietami i znakami polskiej akcyzy. 21-letni Sebastian Sz. odpowie za udział w kradzieżach i włamaniach i ukrywanie osoby poszukiwanej. 27-letni Tomasz M. usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem i prawdopodobnie kradzieży samochodu a 53-letni Lech H. także poszukiwany listem gończym zarzut paserstwa przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Jeszcze dziś sąd podejmie decyzje w ich sprawie oraz w sprawie pozostałych dwóch osób. Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony