Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemytnicy papierosów w rękach Policji

Data publikacji 04.01.2010

Prawie 20 tys. paczek nielegalnych papierosów zabezpieczyli kolbuszowscy policjanci. Papierosy znajdowały się w porzuconym na bocznej drodze samochodzie, którym sprawcy uciekali przed policyjnym pościgiem. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców powiatu przemyskiego, podejrzewanych o przemyt papierosów.

Przed północą policjanci z Majdanu Królewskiego zauważyli dwa dziwnie jadące samochody: nissana primerę i jadący za nim daewoo musso. W momencie kiedy kierowca daewoo zauważył radiowóz, najpierw zatrzymał się, a następnie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg i po przejechaniu kilku kilometrów znaleźli ścigany pojazd porzucony na bocznej drodze.

W daewoo musso policjanci znaleźli prawie 20 tysięcy paczek papierosów pochodzących za wschodniej granicy. Uciekający mężczyźni najprawdopodobniej przesiedli się do nissana i kontynuowali ucieczkę. Policjanci zorganizowali blokady. W Kolbuszowej, na jednej z takich blokad, jadący nissanem mężczyźni zostali zatrzymani. 34, 30 i 27-letni
mieszkańcy powiatu przemyskiego trafili do policyjnego aresztu, gdzie oczekują na przedstawienie zarzutów.

Za czyn, którego się dopuścili grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony