Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za 100 kg narkotyków

Data publikacji 20.12.2006

Policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków z Ameryki Północnej do Polski. Jak ustalili policjanci, mężczyźni są odpowiedzialni za przemyt co najmniej 95 kilogramów kokainy i 5 tysięcy tabletek ecstasy. To odprysk sprawy działalności jednego z dużych gangów w centralnej Polsce.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie dotyczy przemytu na przestrzeni ostatnich lat ogromnych ilości narkotyków z Ameryki Północnej do Polski. Do Polski miały trafiać miała kokaina natomiast do Ameryki przemycane były tabletki ekstazy.

Wczoraj w Warszawie policjanci z krakowskiego CBŚ zatrzymali dwóch członków tej międzynarodowej grupy. Jeden z nich, zatrudniony był w latach 90-tych jako kierownik odpraw na lotnisku w Chicago, a do wczoraj zajmował stanowisko kierownicze na polskim Okęciu. Jego zadaniem było wyszukiwanie osób które podejmowały się przemytu narkotyków w metalowych puszkach po mleku dla dzieci. (Zarzuty obejmują około 95 kg przemyconej kokainy).

Drugi ze sprawców, 41-letni mężczyzna zatrudniony był w LOT jako steward. W latach 98–2000 obsługiwał loty na trasie Polska–USA. Ten mężczyzna przemycił ok. 5 tys. tabletek ecstasy. 

Obydwu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemyt narkotyków za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
Powrót na górę strony