Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 20.12.2006

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych KGP wraz z funkcjonariuszami z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju zatrzymali policjanta garnizonu łódzkiego oraz byłą policjantkę garnizonu śląskiego w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa. Obu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 14 lutego 2006 r. Sprawca dostał się do domu pokrzywdzonego, obezwładnił swoją ofiarę gazem łzawiącym i zadał mu ciosy nożem w szyję i klatkę piersiową. Zaatakowany mężczyzna mimo ciężkich obrażeń przeżył, prawdopodobnie dlatego, że napastnik został spłoszony.
 
W czasie śledztwa policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju przyjęli kilka wersji śledczych. W sierpniu br. wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Okazało się, że jest to policjant garnizonu łódzkiego z dziewiętnastoletnim stażem służby. Utrzymywał on częste kontakty z żoną ofiary. Jedną z założonych wcześniej wersji śledczych był wątek finansowy związany z rozwodem pokrzywdzonego.
 
Policjanci z Jastrzębia Zdroju powiadomili o swoich podejrzeniach funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych w Katowicach. Podjęto decyzję, że sprawa będzie dalej prowadzona wspólnie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu Zdroju.
 
Wczoraj oboje zostali zatrzymani. Mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie zabójstwa, natomiast żona ofiary o pomoc w dokonaniu tego czynu. Jest to była policjantka garnizonu śląskiego. Odeszła ze służby na własna prośbę w 2003 roku.
 
Grozi im dożywocie.
Powrót na górę strony