Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni Policjanci z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Data publikacji 06.01.2010

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 10 stycznia 2010 roku zagra już po raz osiemnasty. I w tym roku w akcję Jurka Owsiaka włączą się stołeczni policjanci. Komendant Stołeczny inspektor Adam Mularz będzie kwestował na rzecz „Ratowania Życia Dzieci z Chorobami Onkologicznymi” w godzinach od 15 do 16. Wcześniej policjanci z poszczególnych komend rejonowych i powiatowych przeprowadzą szkolenia dla wolontariuszy WOŚP z zakresu bezpiecznych zachowań. Dla chorych dzieci w TVP wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Policji.

W najbliższą niedzielę podczas Wielkiego Finału policjanci jak co roku będą chronili kwestujących przed działaniami przestępczymi takimi jak kradzieże czy rozboje, zadbają też o bezpieczeństwo wszystkich ofiarodawców. Funkcjonariusze będą także zwracali uwagę czy zbiórki nie prowadzą osoby do tego nie uprawnione.

Udział Stołecznej Policji w Wielkim Finale rozpocznie występ Reprezentacyjnej Orkiestry Policji w TVP. Koncert w telewizyjnym studiu zaplanowano na godz. 9.30.

Od 10.30 do 18.30 przed gmachem Pałacu Kultury i Nauki na pl. Defilad będzie funkcjonowało policyjne stoisko KSP przygotowane przez Wydział Prewencji. Odbędą się konkursy dla najmłodszych dotyczące bezpieczeństwa. Wydział Ruchu Drogowego zaprezentuje "najdroższe kino w Polsce" czyli nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator, będzie okazja usiąść na policyjnym motorze, wsiąść do radiowozu. Inne atrakcje to: szansa obejrzenia środków przymusu bezpośredniego np. pałek i kajdanek czy założenia policyjnego hełmu, tarczy, ochraniaczy i kamizelki - tzw. "żółwia". Funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego zaprezentują poduszkowiec i quad.

Od 15.00 - 16.00 udział w kweście weźmie Komendant Stołeczny Policji inspektor Adam Mularz. Wraz z Panem Komendantem będzie kwestował rzecznik warszawskiej policji podinspektor Maciej Karczyński. Wtedy też będzie można sfotografować się z Panem Komendantem. Zdjęcia będą wykonane przez wideorejestrator. W tych godzinach również będzie można obejrzeć pokaz musztry paradnej Reprezentacyjnej Orkiestry Policji. Po pokazie o 17.00 w studiu Programu 2 TVP kapelmistrz Orkiestry przekaże na licytację buławę.

Policja będzie również udzielać pomocy w konwojowaniu zebranych pieniędzy. Policyjny nadzór obejmie też placówki bankowe, do których będą dostarczane pieniądze pochodzące ze zbiórki.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony