Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 06.01.2010

45-letni mieszkaniec Pruszkowa poszukiwany aż 8 podstawami prawnymi – listami gończymi i nakazami doprowadzenia, wpadł w ręce kryminalnych. Mężczyzna został zatrzymany 5 stycznia w godzinach rannych przy zbiegu ulic Kilińskiego i Pomorskiej w Łodzi i jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu śledczego.

Pierwszy sygnał o tym, że poszukiwany od 2006 roku mieszkaniec Pruszkowa może przebywać w Łodzi policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi otrzymali od kolegów z Pruszkowa kilka miesięcy temu. Z przekazanych informacji wynikało, że 45-latek, który ma na swoim "przestępczym koncie” między innymi udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyrób i posiadanie amunicji, a także oszustwa i kradzieże, opuścił rodzinny Pruszków i przeniósł się do Łodzi gdzie podjął pracę na budowie.

Kryminalni natychmiast przystąpili do weryfikacji tych doniesień. W wyniku czynności operacyjnych potwierdzono, że mężczyzna przebywa w Łodzi i zamieszkuje na terenie Śródmieścia. Prowadzono obserwację wytypowanych ulic i 5 stycznia przed godziną 8 rano u zbiegu ulic Kilińskiego i Pomorskiej policjanci zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał poszukiwanego. W czasie legitymowania mężczyzna okazał stróżom prawa dokumenty z danymi personalnymi zupełnie innej osoby. Jednak kryminalni nie dali się zwieść i w ciągu kilku minut udowodnili legitymowanemu, że faktycznie jest poszukiwanym mieszkańcem Pruszkowa. 45-latek przyznał się do kłamstwa twierdząc, że dokumenty zakupił nielegalnie za 1400 złotych na jednym z łódzkich targowisk od nieznanej mu osoby.

Poszukiwany został zatrzymany i przekonwojowany do aresztu śledczego.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja