Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sfałszowała banknoty na 65 tys. zł

Data publikacji 06.01.2010

Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi 28-latce z Polic, która zatrzymali tamtejsi policjanci. Kobieta fałszowała polskie banknoty. W jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli sfałszowane pieniądze o różnych nominałach na kwotę około 65 tysięcy złotych oraz sprzęt służący do ich wyprodukowania.

Sprawa wyszła na jaw po uzyskaniu przez polickich kryminalnych informacji, że jedna z mieszkanek miasta może produkować w swoim domu fałszywe banknoty. Te ustalenia potwierdziły się, kiedy policjanci przeszukali mieszkanie 28-latki. Okazało się, że kobieta tak naprawdę w ogóle nie ukrywała podrobionych pieniędzy. Pliki banknotów o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 złotych leżały na wierzchu, między innymi obok sprzętu komputerowego za pomocą którego były skanowane i drukowane. Część wyprodukowanych pieniędzy było dopiero przygotowanych do wycięcia.
Kiedy funkcjonariusze po zabezpieczeniu „fałszywek” zaczęli je zliczać, okazało się, że łącznie stanowią one sumę około 65 tysięcy złotych.

Prowadzący sprawę będą teraz ustalać, czy wyprodukowane przez kobietę banknoty zostały wprowadzone do obiegu. Niewykluczone, że takim przypadkom mógł sprzyjać duży ruch na targowiskach i w punktach handlowych przed świętami.

Marta G. została zatrzymana. Usłyszała już zarzut podrabiania pieniędzy. Dzisiaj ma zapaść decyzja co do środka zapobiegawczego zastosowanego wobec podejrzanej. Policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskują o jej tymczasowe aresztowanie.

Podrabianie pieniędzy zagrożone jest surową karą nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony