Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy z Pragi w rękach stołecznych policjantów

Data publikacji 07.01.2010

Warszawscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową przy wsparciu kolegów z CBŚ zatrzymali 3 osoby powiązane m.in. z rodzinnym narkobiznesem. Jeszcze na początku grudnia zeszłego roku w ręce kryminalnych wpadło 6 osób. Wczorajsza akcja była kontynuacją rozbicia siatki dilerów, którzy rozprowadzali narkotyki w miejscu swojego zamieszkania oraz pod okolicznymi szkołami. Wszystkim grozi teraz 10 lat więzienia.

Stołeczni policjanci na początku grudnia 2009 roku zaczęli otrzymywać niepokojące sygnały od mieszkańców Pragi Północ świadczące o tym, że pod ich blokami oraz szkołami są sprzedawane narkotyki. Kryminalni od razu zaczęli sprawdzać uzyskaną wiedzę. Wytypowano osoby, jak również potwierdzono ich miejsca zamieszkania. Z policyjnych ustaleń zaczęło wychodzić, że w cały proceder jest zaangażowana jedna z rodzin mieszkająca w dzielnicy. W rozprowadzanie m.in. amfetaminy i heroiny zaangażowany był ojciec oraz dwóch jego synów. Ojciec sprzedawał narkotyki do południa, a synowie z kolegami po południu.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową zorganizowali zasadzkę na ustalone osoby i weszli pod ustalone adresy. W grudniu znaleziono w trakcie przeszukań około 100 porcji amfetaminy oraz heroiny. Podczas policyjnych ustaleń wyszło na jaw, że „przedsiębiorcza” rodzina oraz pozostałe osoby prawdopodobnie stworzyły sobie od sierpnia 2009 roku źródło zarobkowania polegające na rozprowadzaniu narkotyków. Wtedy nie zebrano materiału procesowego na pozostałe osoby.

Po grudniowych zatrzymaniach wobec dwóch osób zastosowano areszt (Andrzej K., lat 57 i 17-letni Marcin K.) oraz orzeczono jeden dozór policyjny. Również pozostałym osobom przedstawiono zarzuty.

Po przeprowadzonej akcji policjanci nie przestali szukać dowodów świadczących o zaangażowaniu w przestępczy proceder pozostałych osób. Zdobytą wiedzę pogłębiano szukając nowych materiałów procesowych. Z wiedzy policyjnej jednoznacznie wynikało, że będą kolejne zatrzymania.

Wczoraj dokończono grudniową realizację, zatrzymując drugiego z synów 20-letniego Mariusza K. oraz dwóch wspólników.

Wcześnie rano kryminalni wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu Wydziału Realizacyjnego KSP oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych weszli równocześnie na trzy adresy. Wszyscy z zatrzymanych byli zaskoczeni i nie stawiali oporu. Wsparcie policyjnymi komandosami było potrzebne z uwagi na posiadanie informacji, że osoby mogą mieć broń palną oraz że mogą być niebezpieczne przy zatrzymaniu. Oprócz drugiego z synów policja zatrzymała 22-letnich Piotra G. i Kamila T.

Cała trójka trafiła do komendy policji, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i rozprowadzania narkotyków w znacznej ilości. Wszystkim grozi teraz 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KSP)

 

Film Dilerzy z Pragi w rękach stołecznych policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dilerzy z Pragi w rękach stołecznych policjantów (format flv - rozmiar 6.41 MB)

Powrót na górę strony