Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł zaraz po powrocie do Polski

Data publikacji 07.01.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali wczoraj 45-letniego ob. Ukrainy. Mężczyzna podejrzany jest o udział w zbezczeszczeniu zwłok, które w czerwcu ubiegłego roku odnalezione zostały w Bystrzycy. Ciało 58-letniego mężczyzny zawinięte było w dywan. Olegowi D. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

25 czerwca ubiegłego roku pracownik zajmujący się oczyszczaniem rejonu Bystrzycy sprawdzał okoliczny teren. Mężczyzna zauważył w rzece przy ul. Janowskiej pływający w wodzie dywan. O znalezisku poinformowana została Straż Pożarna oraz Policja. Kiedy dywan został wyłowiony okazało się, że wewnątrz znajdują się ludzkie zwłoki. Policjanci ustalili tożsamość ofiary. Był to 58-letni Zbigniew M., mieszkaniec os. Nałkowskich w Lublinie. Zwłoki owinięte były workiem, mężczyzna miał także skrępowane nogi. Podczas wstępnych oględzin nie ujawniono na ciele zmarłego widocznych obrażeń.

Jeszcze tego samego dnia nurkowie przeszukali teren w pobliżu odnalezienia zwłok, policjanci przeczesywali okoliczne zarośla w poszukiwaniu dodatkowych śladów. Jednocześnie operacyjni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie rozpoczęli poszukiwania osób, które mogły mieć związek ze śmiercią 58-latka. Policjanci analizowali zebrane w sprawie materiały i sprawdzali każdą nawet najdrobniejszą informację. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Na początku lipca policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Lublina w wieku od 45-50 lat, którzy przed śmiercią 58-latka uczestniczyli wraz z nim w alkoholowej libacji.

Kolejne ustalenia doprowadziły policjantów do 45-letniego ob. Ukrainy, który kilka miesięcy wcześniej kupił od ofiary mieszkanie. Oleg D. ukrywał się przed policjantami. Mężczyzna jeszcze pod koniec czerwca ubiegłego roku wyjechał z Polski. W miniony wtorek, wieczorem wrócił i od razu wpadł w ręce lubelskich policjantów. Oleg D. zatrzymany został wczoraj rano w jednym z mieszkań, które wynajmował na Podzamczu.

(źródło: KWP w Lublinie)

Film Wpadł zaraz po powrocie do Polski


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadł zaraz po powrocie do Polski (format flv - rozmiar 4.05 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja