Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pijanemu potrącił kobietę – zatrzymał go dzielnicowy

Data publikacji 07.01.2010

Dzielnicowy z komisariatu Policji Szwederowo zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który uciekając z miejsca kolizji, potrącił przechodzącą przez jezdnię18-letnią kobietę. Ponadto uszkodził dwa inne pojazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna stanie przed sądem.

Wczoraj ok. godz. 18:00 w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej, kierujący oplem omegą uderzył w toyotę corollę i uszkodził lusterko, po czym zaczął uciekać z miejsca kolizji. Podczas szaleńczej jazdy przez centrum miasta na przejściu dla pieszych przy ul. Ustronie potrącił przechodzącą przez ulicę 18-letnią kobietę. Następnie wjechał na parking, gdzie uszkodził dwa inne samochody. W tym czasie, przechodził tamtędy dzielnicowy z Komisariatu Policji Szwederowo, który widząc co się dzieje, podbiegł do pirata drogowego i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Jak się okazało 43 –letni kierujący oplem był pijany. Pierwsze badanie alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Młoda kobieta potrącona na przejściu dla pieszych została przewieziona do szpitala.

Pirat drogowy po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do prokuratora, a następnie do sądu.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Powrót na górę strony