Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu z bronią zatrzymani

Data publikacji 21.12.2006

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kilkunastu rozbojów i kradzieży na terenie Łodzi. Na trop bandytów policjanci wpadli poszukując sprawców brutalnego napadu na sklep spożywczy w dzielnicy Janów.

11 grudnia w godzinach wieczornych dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do osiedlowego marketu, sterroryzowali ekspedientkę pistoletem, opróżnili kasę i sklepowe półki. Sprawcy zrabowali 1,5 tys zł, artykuły spożywcze, ograbili też sprzedawczynię z rzeczy osobistych. Policjanci wytypowali krąg osób podejrzewanych o dokonanie rozboju. Mężczyźni zostali zatrzymani 19 i 20 grudnia. Ponadto w ręce stróżów prawa wpadł także 21-latek, który za butelkę piwa wypożyczył rozbojarzom broń gazową użytą do napadu na sklep.

W mieszkaniu "usłużnego" łodzianina policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmiotową broń, a także wiatrówkę, kij bejsbolowy i inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Bandyci w wieku 21 i 20 lat są mieszkańcami Łodzi. 21-latek jest bezrobotny – do niedawna pracował w jednym z zakładów przemysłowych, skąd został wyrzucony dyscyplinarnie, w przeszłości nie był karany. Rok młodszy wspólnik uczył się w studium detektywistycznym, ma na swoim przestępczym koncie kilka kradzieży.

Policjanci ustalili, że są oni także sprawcami kilku tzw. rozbojów ulicznych i kradzieży – w tym kradzieży drogich elementów miedzianych z zakładu pracy, w którym wcześniej pracował 21-latek. Dwaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani, o losach trzeciego dzisiaj zadecyduje Prokuratura i Sąd.
Powrót na górę strony