Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 07.01.2010

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 25-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzną tym okazał się bliski znajomy 25-latka. Policjanci z Lublina wspólnie z tamtejszą prokuraturą wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Za zabójstwo zatrzymanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Lubelscy policjanci informację o zdarzeniu otrzymali w sylwestrową noc. Z relacji sąsiadki wynikało, że zauważyła ona otwarte drzwi do mieszkania 25-latka. Kiedy zaniepokojona weszła do środka, w jednym z pomieszczeń zobaczyła leżące na podłodze zwłoki.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że w mieszkaniu zmarłego najprawdopodobniej odbywało się zakrapiane alkoholem spotkanie, podczas którego mogło dojść do sprzeczki pomiędzy jej uczestnikami. W wyniku zadanych ciosów gospodarz zmarł. Ciało mężczyzny przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy ustalili kim może być sprawca tego zabójstwa. Okazało się, że podejrzany może ukrywać się na terenie Opola. Taką informację policjanci z Lublina przekazali kryminalnym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze z Zespołu ds. Poszukiwań Celowych opolskiej komendy ustalili miejsce ukrywania się mężczyzny i zatrzymali wczoraj podejrzanego w jednym z mieszkań na terenie miasta. Wczoraj też został przewieziony do policyjnego aresztu w Lublinie.

Mężczyzną tym okazał się 25-letni Patryk G. z Lublina, który był bliskim znajomym zamordowanego mężczyzny. Śledczy ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Opolu)

Film Zatrzymali podejrzanego


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymali podejrzanego (format flv - rozmiar 6.22 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja