Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opolscy policjanci podczas XVIII Finału WOŚP

Data publikacji 08.01.2010

Opolscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz nad tym, by pod jej szyldem nie kwestowali oszuści. W tym roku po raz pierwszy również błękitne, policyjne patrole będą kwestować na rzecz Fundacji.

10 stycznia po raz XVIII ruszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach pojawią się wolontariusze, którzy zbierać będą pieniądze. Zebrane środki przeznaczone zostaną na onkologię dziecięcą.

Aby cała impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie, większe niż zwykle siły policyjne zostaną skoncentrowane w rejonach zbiórek pieniędzy, a także przy sztabach orkiestry. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na wolontariuszy zbierających pieniądze.

 W głównych punktach większych miast w Polsce zostaną ustawione błękitne, policyjne patrole WOŚP – policjanci-wolontariusze, stojący koło nowych, srebrnych radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, będą kwestować na rzecz Fundacji.

Błękitne patrole podczas XVIII Finału WOŚP w województwie opolskim:

Opole - okolice Rynku,
Prudnik – centrum miasta.

Czy możemy coś zrobić, by być pewnym, że nasze pieniądze trafią na konto Fundacji? Możemy – powinniśmy upewnić się, co do legalności prowadzonej kwesty np. sprawdzając identyfikator wolontariusza, na którym powinno widnieć zdjęcie i adres osoby kwestującej. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator powinien mieć serduszkową pieczątkę, hologram i być zalaminowany. Identyfikator powinien być noszony przez wolontariusza w widocznym miejscu.

 Oryginalną puszkę wolontariusza rozpoznamy po naklejonych banderolach WOŚP. Nieodzownym atrybutem osoby kwestującej będą także serduszkowe naklejki.

 W związku z XVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opolscy policjanci, poprzez swoją działalność profilaktyczną, włączą się również do udziału w imprezie. Policjanci z Opola przekażą na licytację „Policusie” (maskotki opolskiej Policji).

Policyjni specjaliści ds. profilaktyki kryminalnej z KMP w Opolu, przeszkolili w niezbędnym zakresie wolontariuszy tak, aby potrafili bezpiecznie zachować się w sytuacji ewentualnego zagrożenia, które może wystąpić w związku z prowadzeniem zbiórki pieniężnej.

(źródło: KWP Opole)

 

 

Powrót na górę strony