Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za zasługi i wdzięk

Data publikacji 21.12.2006

Oficer Łącznikowy Policji Republiki Litewskiej Pani Asty Norkunaite zakończyła swoją 3-letnią misję w Polsce. W dowód wysokiej oceny, osiągnięć w trakcie pełnienia misji i uznania zasług w dotychczasowej współpracy komendant główny Policji Marek Bieńkowski wręczył jej medal za zasługi dla polskiej Policji.

- Z prawdziwą przyjemnością wręczam ten medal, dziękując z całego serca za to, co zrobiła Pani dla polskiej i litewskiej Policji. Oprócz osobistych zasług wniosła też Pani wiele wdzięku do naszej pracy – powiedział Marek Bieńkowski.
 
W trakcie swojego kilkuletniego pobytu w Polsce oficer łącznikowy litewskiej Policji współpracowała z polskimi policjantami w realizacji wielu spraw kryminalnych, administracyjnych, a także uczestniczyła w działaniach na rzecz stworzenia polsko-litewskiej bazy prawnej regulującej współpracę w zakresie zwalczania przestępczości.
 
Medal za zasługi dla polskiej Policji przyznawany jest decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji na wniosek komendanta głównego Policji.
Powrót na górę strony