Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z łódzkiego garnizonu grają z WOŚP

Data publikacji 10.01.2010

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku policjanci z łódzkiego garnizonu aktywnie włączyli się w imprezy zorganizowane podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Łodzi, gdzie na Rynku Manufaktury Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała najgłośniej, zorganizowane zostało „stoisko” policyjne.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi przeprowadzili konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży promujące podstawowe zasady bezpieczeństwa. Specjaliści z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi udzielali wszelkich informacji dotyczących naboru do służby. Odbył się także pokaz tresury psów służbowych i prezentacja radiowozów – tym specjalistycznego ambulansu APRD, który dzięki hojności włodarzy miasta Łodzi otrzymała niedawno „drogówka’”. Na stoisku obecne były policyjne maskotki - Komisarz Błysk i Kot Prewencjusz, które zachęcały do udziału w kweście na tak szczytny cel i z radością pozowały do pamiątkowych fotografii. Mundurowi kwestowali również we wspólnych "patrolach" razem z wolontariuszami - uczniami klas policyjno-prawnych z XVIII LO w Łodzi. Dzięki współpracy KWP w Łodzi z WORD-em blisko 1000 kwestujących osób zostało wyposażonych w specjalne kamizelki odblaskowe z logo WOŚP-u poprawiające ich bezpieczeństwo nie tylko w dniu Finału.

Członkowie koła Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Bełchatowie w ramach XVIII Finału WOŚP złożyli lokalnemu sztabowi akcji gotowość uczestnictwa przez honorowe oddanie krwi. Z kolei w Łasku Sztab WOŚP-u przy Łaskim Domu Kultury dostarczył do Komendy Powiatowej Policji puszkę i serduszka, aby stróże prawa mogli aktywnie wspomagać XVIII Finał WOŚP. W Łęczycy rozegrano mecz halowej piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy a duchownymi z Klasztoru Ojców Bernardynów w Łęczycy i księżmi z parafii Świętego Andrzeja w Łęczycy. Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego na parkingu Centrum Handlowego przy Alejach Sikorskiego zaprezentowali sprzęt policyjny. W Radomsku w ramach współpracy z Miejskim Domem Kultury policjanci zorganizowali pokazy tresury psów. Zgromadzeni na imprezie mieszkańcy miasta i powiatu mogli także wsiąść do radiowozów i przymierzyć elementy umundurowania policyjnego. Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu zakupił i przekazał do licytacji maskotkę. Na aukcję wystawiono także …. "fotel komendanta" – osoba, która wylicytuje najwyższa kwotę w uzgodnionym dniu będzie honorowo przez 2-3 godziny „pełnić funkcję Komendanta KPP”. Obie licytacje odbyły się na antenie rozgłośni radiowej - Nasze Radio w Sieradzu. W Skierniewicach drużyna Komendy Miejskiej Policji wzięła udział w towarzyskim turnieju halowej piłki nożnej, który był imprezą towarzyszącą XVIII finałowi WOŚP, zaś w Zgierzu na terenie MOSiR-u policjanci przekazywali treści profilaktyczne związane z bezpieczeństwem najmłodszych i rozdawali elementy odblaskowe.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony