Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek autobusu

Data publikacji 22.12.2006

32 osoby zostały ranne w wypadku autobusu miejskiego, do którego doszło wczoraj w Warszawie. Jak wynika z ustaleń policjantów, jeden z kierowców zajechał drogę autobusowi, ten uderzył w barierki i latarnię.

Wczoraj tuż przed 17.00 do stołecznego stanowiska kierowania ruchu drogowego dotarła informacja o wypadku. Na miejsce natychmiast skierowano załogi Wydziału Ruchu Drogowego, pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Jak ustalili policjanci, prawdopodobną przyczyną wypadku było zajechanie drogi autobusowi przez inny pojazd. Kierowca autobusu linii 117 stracił panowanie nad pojazdem, uderzył najpierw w barierki, a potem w słup latarni ulicznej. Z informacji zgromadzonych dotychczas wynika, że w wypadku ucierpiało 32 pasażerów. Stan niektórych może być poważny.
 
Mimo, że do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowego szczytu, a więc w czasie gdy na drodze jest najwięcej pojazdów, to jedynie kierowcy trzech samochodów zatrzymali się by udzielić pomocy poszkodowanym jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.
 
Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia został na kilka godzin wyłączony z ruchu.
 
Powrót na górę strony