Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole Policji i Żandarmerii

Data publikacji 25.12.2006

Zabezpieczenie dworców, centrów handlowych i ich okolic, a także miejsc, w których będą się odbywać uroczystości religijne i imprezy o charakterze masowym. To główne zadania w okresie świąteczno-noworocznym dla wspólnych patroli policjantów i Żandarmów Wojskowych. Od 20 grudnia do 15 stycznia ponad 350 żołnierzy wesprze Policję w walce z przestępczością.

18 grudnia 2006 r. zarządzeniem nr 186 Prezes Rady Ministrów, na wniosek Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji i Obrony Narodowej oraz Komendanta Głównego Policji, podjął decyzję o wzmocnieniu sił policyjnych w okresie świąteczno-noworocznym żołnierzami ŻW.

 

Żołnierzom, podobnie jak policjantom, będzie przysługiwało prawo do legitymowania i zatrzymywania pojazdów i osób, dokonywania kontroli osobistej i używania wszystkich środków przymusu bezpośredniego.

 

O skuteczności wspólnych patroli świadczą doświadczenia ubiegłej zimy, kiedy to od 16 grudnia 2005 r. do 10 stycznia b.r. policjanci i żołnierze w ramach 6,5 tys. patroli przeprowadzili 4 tys. interwencji, nakładając prawie 5 tys. mandatów i zatrzymując na gorącym uczynku ponad 200 sprawców przestępstw i wykroczeń.

 

Zobacz także: BEZPIECZNE ŚWIĘTA
Powrót na górę strony