Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale z fałszywymi banknotami

Data publikacji 12.01.2010

Policjanci z Dębicy zatrzymali pięciu wandali, którzy zniszczyli siedzenia i pokrowce na siedzenia autobusu PKS. Podczas przeszukania przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli fałszywe banknoty. Przeszukali jego mieszkanie i zabezpieczyli kolejne „fałszywki” oraz sprzęt, który mógł służyć do ich produkcji.

W środę, 6 stycznia kilka minut po godz. 20 policjanci interweniowali w związku z dewastacją autobusu PKS w Dębicy. Jak się okazało grupa młodych ludzi uszkodziła wnętrze autosana stojącego przy ulicy Rzeszowskiej. Wandale zniszczyli kilka siedzeń, a także pokrowce na siedzenia i zagłówki. Straty oszacowano na 2000 zł.

Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 18 do 20 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu dębickiego. Usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia.

Podczas przeszukania zatrzymanego 18-latka policjanci znaleźli przy nim trzy banknoty o nominale 50 zł, o identycznych numerach seryjnych. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli jeszcze 7 fałszywych banknotów 200 złotowych. U 18-latka i u jego o rok młodszego kolegi policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy i drukarki, które mogły służyć do fałszowania pieniędzy.

Wobec 17 i 18-latka prokuratura zastosowała dozór policyjny. Funkcjonariusze wyjaśniają ile fałszywych banknotów mogło zostać wydrukowanych i gdzie były rozprowadzane.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony