Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za fałszywe alarmy

Data publikacji 22.12.2006

Policjanci z Lubartowa zatrzymali mężczyznę, który notorycznie blokował numery telefonów alarmowych poprzez zgłaszanie fikcyjnych zdarzeń.

Sprawca działał od stycznia. Telefonował na bezpłatne numery alarmowe Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego w Lubartowie i okolicach fałszywie zawiadamiając o różnych zdarzeniach: policjantom zgłaszał wypadki lub potrzebę natychmiastowej interwencji we wskazanym miejscu, strażakom, że paliły się stodoły, a dyspozytorom pogotowia, że potrzebna jest karetka.

Mężczyzna wydzwaniał po kilkaset razy (!) w ciągu dnia blokując w ten sposób linie w bezpłatnych numerach alarmowych. Korzystał z kilku numerów abonenckich w różnych sieciach telefonii komórkowej. Łącząc się z numerem alarmowym i blokując go przekierowywał połączenia z jednego telefonu komórkowego na drugi w celu utrudnienia identyfikacji.

23-letni mieszkaniec gm. Niedźwiada był bardzo zdumiony, gdy policjanci zapukali do jego drzwi. Podczas przeszukania znaleziono kilka telefonów komórkowych oraz karty SIM, których mężczyzna używał do blokowania połączeń z numerami alarmowymi.
 
23-latek przyznał się do winy. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
Powrót na górę strony