Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione nie w modzie

Data publikacji 12.01.2010

Szczecińscy policjanci zatrzymali grupę 5 młodych osób podejrzewanych o kradzieże sklepowe. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, tuż po kolejnej kradzieży odzieży z jednego z sieciowych sklepów w centrum miasta. Zatrzymani nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym, pełnoletnim podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu Szczecin Niebuszewo od jakiegoś czasu rozpracowywali sprawy kradzieży zgłaszane przez sklepy, głównie te oferujące do sprzedaży odzież. Ustalenia operacyjne, w tym przeprowadzane obserwacje w jednym z centrum handlowych, doprowadziły do wytypowania kilkuosobowej grupy. Cztery kobiety w wieku 15, 16, 18 i 19 lat oraz ich 16-letni kolega zostali zatrzymani wczoraj tuż po tym jak próbowali ukraść spodnie z jednego ze sklepów. Ponadto zatrzymani mieli przy sobie rzeczy (np. torebki, chusty), które według ustaleń także wcześniej były bezprawnie wynoszone ze sklepu. Sprawcy kradli ubrania, zrywając przymocowane do nich zabezpieczenia, niejednokrotnie uszkadzając przy tym rzecz.

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli u nastolatek odzież na łączną kwotę około tysiąca złotych. Teraz trwa ustalanie kiedy dokładnie były one kradzione. Ponadto jedna z zatrzymanych, 18-latka posiadała przy sobie ponad gram marihuany i znajdowała się pod wpływem jej działania.

Część osób przyznała się w trakcie przesłuchań do kradzieży. Twierdzą w rozmowach z policjantami, że wybierali najbardziej modne aktualnie ubrania i kradli je dla siebie.

Trójką nieletnich (notowanych już wcześniej za podobne czyny) zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Dwóm pełnoletnim za kradzieże grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony