Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 300 porcji amfetaminy

Data publikacji 12.01.2010

Oławscy policjanci zabezpieczyli ponad 300 porcji amfetaminy. Zatrzymali dwóch 21-letnich mężczyzn. Część narkotyków mężczyźni mieli przy sobie, a część funkcjonariusze zabezpieczyli w piwnicy jednego z nich.

11 stycznia br. policjanci oławskiej komendy powiatowej, podczas przeprowadzanej kontroli pojazdu, zauważyli, że mężczyzna kierujący autem i jego pasażer zachowują się bardzo nerwowo. Po chwili okazało się, że mieli powód. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli blisko 100 porcji amfetaminy, a w samochodzie kolejne kilkadziesiąt porcji tego narkotyku.

Policjanci sprawdzili również miejsce zamieszkania zatrzymanych. U jednego z nich, w piwnicy funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki, elektroniczną wagę do ich porcjowania oraz ponad 100 woreczków do pakowania środków odurzających. Łącznie policjanci przechwycili ponad 300 porcji amfetaminy.

Obecnie funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczego procederu. Z ustaleń wynika, że zatrzymani rozprowadzali narkotyki na terenie powiatu oławskiego.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony