Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemyt 1,5 tony kokainy udaremniony

Data publikacji 26.12.2006

Polscy policjanci we współpracy ze szwedzkimi organami ścigania udaremnili przemyt 1,5 tony kokainy z Ameryki Południowej do Polski. Zatrzymano trzy osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i usiłowanie dokonania przemytu narkotyku o czarnorynkowej wartości 300 milionów zł. To największa udaremniona próba przemytu kokainy do Polski.

Sprawa miała swój początek na początku grudnia w Goeteborgu, gdzie Szwedzi znaleźli i zabezpieczyli 1360 kg kokainy. Szwedzcy i polscy funkcjonariusze ustalili, że narkotyki miały trafić do Polski. Do Polski popłyneły jednak nie narkotyki, a podstawiona przez policjantów substancja.

Do zatrzymań doszło w Szczecinie przez Świętami. Wspólne śledztwo policjantów Centralnego Biura Śledczego, Komendy Wojewózkij Policji i Prokuratury Okręgowej w Szczecinie doprowadziło do zatrzymania organizatorów przemytu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Polska miała być krajem tranzytowym, a narkotyki miały trafić do krajów Europy Zachodniej. Zdaniem policjantów sprawa będzie miała ciąg dalszy.Powrót na górę strony