Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies wskazał miejsce ukrycia 0,5 kg amfetaminy

Data publikacji 15.01.2010

Ponad 0,5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 20 tys. zł i wagę elektroniczną odnaleźli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w mieszkaniu 20-latka. Specjalnie wyszkolony piec służby celnej wskazał miejsce ukrycia środków odurzających. Za posiadanie znacznych ilościach narkotyków i ich rozprowadzanie zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.

Bielscy policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację o młodym dilerze, który zajmował się na skalę hurtową handlem narkotykami. Wczoraj późnym wieczorem weszli do mieszkania zajmowanego przez podejrzewanego mężczyznę. W czasie przeszukania mieszkania odnaleźli ukryte narkotyki – ponad pół kilograma amfetaminy, z której można sporządzić 5 tys. porcji dilerskich, wagę elektroniczną zwaną „dilerką” oraz woreczki strunowe służące do porcjowania narkotyków.

Miejsce, gdzie sprawca przechowywał środki odurzające, bezbłędnie wskazał pies szkolony do wykrywania narkotyków, prowadzony przez swojego przewodnika - funkcjonariusza Izby Celnej w Katowicach.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości wchodził już w konflikty z prawem – był karany za kradzieże pojazdów. Za rozprowadzanie narkotyków i posiadanie ich w znacznych ilościach, grozi mu 10 lat więzienia. Dzisiaj decyzję o jego dalszym losie podejmie prokuratura i sąd.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony