Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne portale – poszukiwani i zaginieni

Data publikacji 16.01.2010

556 rozwiązanych spraw dotyczących osób poszukiwanych listem gończym i 296 ustalonych miejsc pobytu – to efekt po trzech miesiącach działania portali poszukiwani.policja.pl i zaginieni.policja.pl. Oba portale odwiedziło w tym czasie blisko 536 tys. internautów. Jest to bardzo skuteczne narzędzie pozyskiwania informacji pozwalające na zatrzymanie poszukiwanych listami gończymi lub ustalenie, co dzieje się z osobami zaginionymi.

Portale poszukiwani.policja.pl i zaginieni.policja.pl ruszyły 1 października 2009 roku. W tej chwili na stronach widnieją informacje i zdjęcia prawie 10 tys. poszukiwanych przez organy ścigania w całym kraju oraz 760 osób zgłoszonych jako zaginione.

Prezentowane są osoby poszukiwane za wszystkie kategorie przestępstw w tym min. 27 osób poszukiwanych za zabójstwo, 176 osób poszukiwanych za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, 89 osób poszukiwanych za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

O tym, że oba portale cieszą się dużą popularnością świadczy liczba odwiedzających je osób. Zarówno na stronę dotyczącą poszukiwanych, jak i zaginionych weszło ponad 260 tys. użytkowników sieci (łącznie prawie 536 tys. internautów).

Dzięki temu wyjaśnionych zostało 556 spraw dotyczących osób poszukiwanych i ustalono miejsca pobytu 296 osób, zgłoszonych jako zaginione. Codziennie policjanci otrzymują na wskazane adresy email po kilkanaście informacji dotyczących miejsc, gdzie mogą przebywać poszukiwani lub zaginieni.

Powrót na górę strony